Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son tahminlere göre, bayram süresince yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır çevreleri ve Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi sağanak yağışlı olacak. Diğer bölgeler ise genellikle açık geçecek.

Marmara Bölgesi

Marmara bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. İstanbul 30°C, Edirne 32°C, Kırklareli ise 30°C olacak.

Ege Bölgesi

Ege'de az bulutlu ve açık bir hava hakim. Güney Ege'de kuzeybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar bekleniyor. İzmir 36°C, Denizli 39°C, Manisa ise 36°C olacak.

Akdeniz Bölgesi

Akdeniz bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülebilir. Adana 34°C, Antalya 32°C, Hatay 32°C olacak.

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu'da az bulutlu bir hava bekleniyor. Ankara 30°C, Çankırı 31°C, Eskişehir ise 30°C olacak.

Batı Karadeniz

Batı Karadeniz'de parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor. Sinop'un iç kesimlerinde öğle saatlerinde yerel sağanak yağış görülebilir. Bolu 28°C, Düzce 30°C, Sinop 27°C olacak.

Orta ve Doğu Karadeniz

Orta ve Doğu Karadeniz'de parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Kıyı kesimlerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülebilir. Amasya 33°C, Artvin 28°C, Samsun 25°C olacak.

Doğu Anadolu

Doğu Anadolu'da doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Erzurum 27°C, Kars 24°C, Malatya ise 36°C olacak.

Güneydoğu Anadolu

Güneydoğu Anadolu'da az bulutlu bir hava bekleniyor. Bölgenin güneyinde toz taşınımı görülebilir. Diyarbakır 40°C, Gaziantep 36°C, Siirt ise 37°C olacak.

Editör: Halit Alptekin