Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformu Hepsiburada ve teknoloji devi Samsung Türkiye, Türkiye’deki tüketicilerin en yeni teknolojilere daha kolay erişebilmesi için stratejik iş birliği yaptı.

İş Birliğinin Amacı ve Kapsamı

Hepsiburada ve Samsung Türkiye, Güney Kore’deki şirket genel merkezinde imzaladıkları iyi niyet anlaşması kapsamında mevcut işbirliklerini derinleştirme kararı aldı. Bu iş birliği ile tüketicilere Galaxy AI yetenekleri ve katlanabilir cihazlar gibi son teknolojiler daha erişilebilir hale gelecek. Anlaşma çerçevesinde, Samsung’un geniş ürün yelpazesi Hepsiburada’nın özel kampanyalarıyla sunulacak.

Yeni Satış Modelleri ile Teknolojiye Erişim Kolaylaşacak

Her iki şirket, tüketicilerin teknolojiye erişimini kolaylaştıracak alternatif satış modelleri geliştirecek. “Kapıda Eskiyi Ver Yeniyi Al” ve “Kapıda Ödeme” gibi modeller ile eski cihazların takas edilmesi ve kapıda ödeme imkanı sağlanacak.

Liderlerin Açıklamaları

Samsung Türkiye Başkanı ve CEO’su Jeff Jo, “Bu iş birliği ile Türkiye’deki tüketiciler için mobil ürün ve teknolojilerimizi daha erişilebilir kılmak önemli bir adım,” dedi. Hepsiburada CEO’su Nihan Onal Gökçetekin ise, “Müşterilerimize en yeni teknolojileri en iyi fırsatlarla sunmak için çalışıyoruz. Bu iş birliği, toplumumuzun dijital dönüşümüne katkı sağlayacak,” açıklamasında bulundu.

Yapay Zeka ve Yeni Teknolojiler İçin Ortak Çalışmalar

Anlaşma kapsamında, yapay zeka ve diğer yeni teknolojilere ilişkin bilinirliğin artırılması ve bu teknolojilerden faydalanılması amacıyla ortak iletişim ve pazarlama faaliyetleri yürütülecek.

Hedefler ve Beklentiler

Hepsiburada ve Samsung, yenilikçi pazarlama çözümleriyle Hepsiburada’nın 12 milyon müşterisine ulaşarak Samsung’un satışlarını artırmayı hedefliyor.

Editör: Merve Öney