Kulislerde dolaşan bilgilere göre, Kurban Bayramı öncesinde emekliler için sürpriz bir karar alındı. CNN Türk’ün haberine göre, bu yıl sadece bir kereye mahsus olmak üzere emekli maaşları normal tarihinden önce ödenecek.

Erken Ödeme Kararı

Kurban Bayramı’nın emekli maaşlarının yatırılmasından önce başlaması nedeniyle emekliler maaşlarının bayram döneminde ödenmesini talep ediyordu. Bu talep dikkate alınarak, emekli maaşlarının normal ödeme tarihinden önce yatırılması kararlaştırıldı. Bu sayede emekliler, bayram öncesindeki hazırlıklarını daha rahat yapabilecekler.

Ödeme Tarihleri

Haziran ayında ödenecek emekli maaşları normalde 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılacaktı. Ancak bu yıl, sadece bir kereye mahsus olmak üzere ödemeler öne çekilecek ve en muhtemel tarihlerin 10-14 Haziran arasında olacağı belirtiliyor. Bayram ikramiyesi ile birlikte ödemeler, emeklilerin statülerine göre belirlenen tarihlerde yapılacak.

Ödeme Dağılımı

Ödemeler, Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) emeklileri, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına yapılacak. Bu düzenleme ile emeklilerin bayram hazırlıkları için ihtiyaç duydukları maddi desteğe daha erken ulaşmaları hedefleniyor.

Editör: Halit Alptekin