PASHA Bank, 2024'ün ilk çeyreğinde ekonomik büyüme ivmesini koruyarak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 63'lük bir büyüme performansı sergiledi.

Merakla beklenen emekliye destek paketi neleri kapsıyor? Merakla beklenen emekliye destek paketi neleri kapsıyor?

Böylece, bankanın öz kaynakları da bu dönemde yüzde 65 oranında artış gösterdi.

PASHA Bank'ın İlk Çeyrek Finansal Sonuçları

PASHA Bank'ın 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarına göre, aktif büyüklüğü önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 63 artarak büyük bir sıçrama yaptı.

Nakit kredi büyüklüğü ise yüzde 55 oranında artış gösterdi. Banka, bu performansıyla Türkiye'nin en güçlü yatırım bankaları arasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Yenilikçi Dijital Platform

PASHA Bank, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, müşterisi olmayan nitelikli yatırımcılara yönelik bir dijital kanal oluşturdu. Bu platform, Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) ihracına katılımı mümkün kılıyor. 2020 yılından bu yana VDMK aracılığıyla reel sektöre toplam 2,5 milyar TL kaynak sağlanmıştır.

Sektöre Sağlanan Destek

Reel sektöre kaynak sağlama konusunda önemli adımlar atan PASHA Bank, aktif büyüklük ve nakit kredi büyüklüğündeki artışla Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir. Banka, bu başarısını sürdürülebilir kalkınma ve yenilikçi finansal çözümlerle pekiştirmeyi hedefliyor.

Editör: Merve Öney