Alman yazılım geliştiricisi TeamViewer, ilk çeyrek gelirlerinin piyasa beklentilerinin biraz altında kaldığını açıkladı. Müşterilerin daha az sayıda çok yıllı anlaşma imzalamasına rağmen, 2024 tahminini yineleyen şirketin CFO'su, "2024 yılının tamamı için rehberliğimizi yerine getireceğimizden fazlasıyla eminiz" dedi.

İlk Çeyrek Gelirleri ve Beklentiler

TeamViewer'ın ilk çeyrek gelirleri, piyasa beklentilerini hafifçe kaçırarak 161,7 milyon euroya (174,17 milyon $) yükseldi. Bu, analistlerin 165,62 milyon euroluk tahmininin biraz altında kaldı. CFO Michael Wilkens, "Hem gelirde hem de düzeltilmiş FAVÖK'te büyüme sağladık, bu da zorlu makroekonomik ortam göz önüne alındığında kayda değer bir başarı" dedi.

COVID-19 Etkisi ve Çok Yıllı Anlaşmalar

TeamViewer'ın hisseleri, şirketlerin uzaktan bağlantı yazılımını kullanarak evden çalışan çalışanlar ve müşterilere yöneldiği COVID-19 salgınının sona ermesinden bu yana düşüş gösterdi. Çeyreğe ilişkin faturalar, tam ön ödemeli çok yıllı anlaşmaların düşük katkısı nedeniyle geçen yıla göre %1 düşüşle 174,5 milyon euro oldu.

Merakla beklenen emekliye destek paketi neleri kapsıyor? Merakla beklenen emekliye destek paketi neleri kapsıyor?

2024 Tahmini ve Sponsorluk Anlaşması

Şirket, 660 ila 685 milyon euro aralığında gelir bekleyerek 2024 tahminini yineledi ve FAVÖK marjını en az %43 olarak ayarladı. Manchester United formalarına sponsorluğun sona ermesiyle elde edilen tasarrufun, yılın ikinci yarısında marjları olumlu etkileyeceği belirtildi. CFO Wilkens, "2024 yılının tamamı için rehberliğimizi yerine getireceğimizden fazlasıyla eminiz" dedi.

Editör: Halit Alptekin