Metal Ana Sektöründe yılbaşından bu yana 10 hisse ortalama %55,88 getiri sağladı. Sektörde en yüksek getiriyi %81,44 ile Burçelik sağlarken, en düşük getiri %35,67 ile Ereğli Demir Çelik'e ait oldu.

Getirisiyle Dikkat Çeken Hisseler

Burçelik, sektördeki en iyi performansı sergileyerek %81,44 getiri sağladı. Burçelik'i %76,29 getiri ile Kocaer Çelik takip etti. Sıralamada en düşük getiriyi sağlayan Ereğli Demir Çelik, yılbaşından bu yana %35,67 getiri ile listeye son sıradan girdi. Hemen üstünde bulunan Sarkuysan ise %36,12 getiri sağladı.

Piyasa Değeri/Defter Değeri Oranı

Kazandıran hisselerden Ereğli Demir Çelik, 0,92 piyasa değeri/defter değeri oranı ile en düşük orana sahip hisse oldu. Bu hisse, yılbaşından bu yana %35,67 getiri sağladı. Piyasa değeri/defter değeri en yüksek hisse olan Burçelik Vana, 16,92 oranı ile yatırımcıların yüksek ilgisini çekti.

Yatırımcılar İçin Önemli Bilgiler

Metal Ana Sektöründe faaliyet gösteren hisseler arasında yılbaşından bu yana dikkat çekici getiriler sağlandı. En yüksek getiriyi sağlayan Burçelik ve Kocaer Çelik, yatırımcıların ilgisini çekerken, piyasa değeri/defter değeri oranında düşük olan Ereğli Demir Çelik, yine de önemli bir getiri sağladı. Yatırımcılar için bu veriler, sektördeki potansiyel kazançları değerlendirmede önemli bir gösterge olabilir.

Editör: Halit Alptekin