İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Mayıs'ta oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan ve stadyum müdürü Ali Çelikkıran'ın darbedildiği olaylarla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. Soruşturma kapsamında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Koç ve Baki'nin bugün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne ifade vermesi bekleniyor.

Derbi Sonrası Yaşanan Olaylar

Trendyol Süper Lig'in 37. haftasında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrasında stadyum müdürü Ali Çelikkıran'ın darbedilmesi üzerine başlatılan soruşturma, olayların geniş çapta incelenmesini içeriyor. Bu kapsamda daha önce Fenerbahçe Kulübü doktoru Ertuğrul Karanlık, eski Fenerbahçe yöneticisi Hulusi Belgü ve teknik direktör İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal da ifadeye çağrılmıştı.

Adli Kontrol Kararları

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda ifadeleri alınan 3 şüpheli adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlik, şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve ayda iki kez karakola imza atma şeklinde adli kontrol tedbiri uyguladı.

Editör: Halit Alptekin