CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşme sonrası "Asgari ücrete yılın ikinci yarısında zam yapılmamasını şiddetle reddediyoruz" dedi. Karatepe, asgari ücretin artırılacağına dair bir izlenim edinmediğini belirtti.

CHP'den Sert Tepki

Karatepe, görüşmenin ardından CHP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "acı reçetenin vatandaşa çıkaran anlayışta" bir değişiklik görmediklerini söyledi. Görüşmenin dört ana başlıkta gerçekleştiğini belirten Karatepe, asgari ücrete ara zam, emekli maaşlarının ciddi şekilde artırılması, tarımsal desteklerin ve ürün fiyatlarının güncellenmesi ile vergide adaletsizliğin giderilmesi taleplerini ilettiklerini ifade etti.

Asgari Ücrete Zam Talebi Reddedildi

CHP'nin talepleri arasında asgari ücrete ara zam yapılması da bulunuyordu. Karatepe, "Asgari ücrete yılın ikinci yarısında zam yapılmamasını şiddetle reddediyoruz" diyerek, bu konuda kararlılıklarını vurguladı. Ayrıca, hem asgari ücrete hem de emeklilere yapılacak enflasyon artışı yanında, ilave artışların yapılmasının zorunluluk olduğunu ilettiklerini belirtti. Ancak, Karatepe, görüşme sonucunda asgari ücretin artırılacağına dair bir izlenim edinmediğini ifade etti.

Editör: Halit Alptekin