16 milyon emekli, Temmuz ayında yapılacak zammı beklerken bankaların sunduğu promosyon tekliflerine de odaklanmış durumda. Emeklileri bünyelerine çekmek isteyen bankalar, promosyon şartlarını sürekli güncelliyor. İşte bankaların en güncel promosyon rakamları...

Bankaların Promosyon Yarışı Kızışıyor

Bankalar, 2017 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma gereği, 3 yıllık sözleşme imzalayan emekli müşterilerine promosyon ödemesi yapıyor. Bu tutarlar maaşlara göre değişiklik gösteriyor ve kamu bankalarında 3-5 bin liradan 8-12 bin liraya yükselmiş durumda. Özel bankalar ise promosyon tutarlarını 18 bin liraya kadar çıkardı.

En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar

Bankalar, emekli müşteri kazanmak için promosyon tutarlarını artırıyor. Akbank, maaşını taşıyan emeklilere 17 bin 500 liraya kadar promosyon sağlıyor. ING, maaş tutarına göre 18 bin TL'ye varan nakit promosyon sunarken, Yapı Kredi de 18 bin liraya kadar promosyon ödemesi yapıyor. İş Bankası, emekli maaşını taşıyanlara 12 bin liraya kadar nakit promosyon veriyor. QNB Finansbank 16 bin 200 TL, Garanti BBVA 15 bin TL, Denizbank 12 bin TL, Albaraka ve Türkiye Finans ise 12 bin TL’ye varan promosyon sağlıyor. Kamu bankaları Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank ise maaşlara göre 12 bin liraya kadar promosyon veriyor.

Emekli Promosyonunda Rekabet Artıyor

Emekliler, bankaların sunduğu promosyon tekliflerini değerlendirebilir ve daha iyi bir teklif aldıklarında bankalarını değiştirebilirler. Temmuz ayında yapılacak zamlarla birlikte maaşları artan emekliler, promosyon ödemelerinde de bir üst kademeye geçebilirler. Bankaların şubelerinde veya e-Devlet üzerinden yapılan başvurularla geçiş süreci tamamlanabilir.

Editör: Halit Alptekin