Dijital para birimi Bitcoin (BTC), üç yıl önceki rekorunu aşma yolunda ilerliyor. Dünkü işlemlerde 70 bin dolar seviyesine ulaşma çabası, piyasalarda büyük bir heyecan yarattı. Yatırımcılar, yükselişin bir sonraki aşamalarını takip ederken, aynı zamanda oluşabilecek bir balonun patlama riskini de göz önünde bulunduruyor.

Bitwise CIO'su Hougan'dan Uyarılar

Bitwise'ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, son artış haberleriyle kripto para birimlerinin değerlerinin şişirilmiş olabileceğine işaret ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, Bitcoin'den elde edilen getirilerin daha spekülatif varlıklara kaydığına dikkat çekiyor. Hougan, piyasa katılımcılarına irrasyonel yatırımlardan kaçınma ve daha temkinli olma tavsiyesinde bulunuyor.

Riskli Yatırımlara Dikkat

Hougan'a göre, kâr pastasından daha büyük pay almak isteyen yatırımcıların, riskli tokenlere yönelmesi yanlış bir adım olabilir ve fiyatları mantıksız bir şekilde artırabilir. Yatırımcılara, dolandırıcılık ve yüzeysel kârlardan korunmak adına altcoinler, özellikle de memecoinler ve yapay zeka temalı tokenleri öneriyor. Bu alanlarda Bitcoin'den daha iyi performanslar gözlemlenebileceğini belirtiyor.

Editör: Halit Alptekin