Bitcoin, tarihi zirve olan 69 bin doların kıyısına yaklaştı. Erken saatlerde 68 bin doları aşarak 68,828 dolara kadar yükselen Bitcoin, şu anda yüzde 1,32 artışla 68,468 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 1 haftada yüzde 34, yıl başından beri yüzde 63 ve son 1 yılda yüzde 207 değer kazanan Bitcoin, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

ABD'de Bitcoin Borsa Yatırım Fonları ve Yatırımcı İlgisi

Amerika Birleşik Devletleri'nde bu yılın başlarında onaylanan spot Bitcoin borsa yatırım fonları, yeni büyük yatırımcıların piyasaya girişini sağladı. Bu fonların piyasaya sürülmesi, 2021'deki rekor seviyelere ulaşılan coşku ve ivmeyi yeniden ateşledi.

Piyasa Analistlerinden Bitcoin Değerlendirmesi

Capital.com'un kıdemli piyasa analisti Kyle Rodda, kripto para piyasasında irrasyonel bir davranış olduğunu belirtti. ABD'nin en büyük 10 spot Bitcoin fonuna son haftalarda 2,17 milyar dolarlık net akış yaşandı. Bu akışların yarısından fazlası BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust'ına gitti.

IG piyasa analisti Tony Sycamore, Bitcoin'e olan talebin doyumsuz seviyelere ulaştığını ve kısa vadede aşırı alım yapılsa da, düşüşlerin 80,000 dolarlık bir hareketle destekleneceğini ifade etti.

Editör: Halit Alptekin