Beta Enerji, global başarısını halka arz ile taçlandıracak! Beta Enerji, global başarısını halka arz ile taçlandıracak!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş.'nin halka arz başvurusunu onayladı. Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. tarafından yönetilecek olan bu süreç, şirketin sermayesini artırmayı ve yatırım alanlarını genişletmeyi hedefliyor.

Halka Arz Detayları

Altınay Savunma Teknolojileri, halka arzda toplamda 58.823.530 lot hisse satışı gerçekleştirecek. Bu hisselerin 35.294.118 lotu sermaye artırımı, 11.764.706 lotu Hakan Altınay ve aynı miktarda hisse Letven Capital Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Milres Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından satılacak.

Yatırım Planı ve Fon Kullanımı

Şirket tarafından toplanacak olan fonun %50'si yeni tesis ve üretim teknolojilerine, %15'i test ve doğrulama teknolojileri ile Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımlarına ayrılacak. Ayrıca, %5'i global satış ve pazarlama ağını güçlendirmek, %15'i işletme sermayesi, %5'i finansal borç ödemeleri ve %10'u ise şirket satın alımları ve/veya iş ortaklıkları kurulması için kullanılacak.

Şirket Hakkında

2014 yılında kurulan Altınay Savunma Teknolojileri, İstanbul Kurtköy'deki Teknopark İstanbul kampüsünde merkez ofisine sahiptir. Şirket, hareket kontrol sistemleri, insansız sistemler, görünmezlik sistemleri, silah sistemleri ve mühimmat imha üretim sistemleri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Ayrıca, AS9100D, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgeleri ile akredite olan şirket, 120'den fazla çalışanıyla teknolojik çözümler sunmaktadır.

Altınay Savunma'nın iştirakleri arasında DASAL Havacılık Teknolojileri A.Ş. ve TAAC Havacılık Teknolojileri (TAAC) bulunmaktadır. Şirket, uluslararası kabul görmüş standartlara uygun olarak operasyonlarını sürdürmekte ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası müşteriye hizmet vermektedir.

Editör: Halit Alptekin