Lila Kağıt San. ve Tic. A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) aldığı halka arz onayı ile yatırımcılar için yeni bir kapı aralıyor. Yapı Kredi Menkul Değerler A.Ş. tarafından yönetilen bu süreç, şirketin ve ortaklarının toplamda 90.000.000 lot sermaye artırımı ve 27.946.000 lot ortak satışı gerçekleştirileceğini kapsıyor.

Halka Arz Detayları

Halka arzda, Orhan Öğücü ve diğer aile üyeleri tarafından çeşitli miktarlarda lot satışı yapılacak. Elde edilecek fonların %40'ı Erzurum'daki yeni fabrika yatırımına, %15'i Ergene fabrika yatırımlarına, %15'i yenilenebilir enerji projelerine ve %30'u ise işletme sermayesine yönlendirilecek. Halka açıklık oranı ise %20,33 olacak.

Lila Kağıt San. ve Tic. A.Ş. Hakkında

Borsa İstanbul'da "Halka Arz" tedirginliği! Borsa İstanbul'da "Halka Arz" tedirginliği!

1984 yılında kurulan İstanbul merkezli Lila Kağıt, hijyenik temizlik kağıdı sektöründe önemli bir yere sahiptir. Yıllık 271 bin tonluk kağıt üretim kapasitesi ile Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük üreticilerinden biri olan şirket, Sofia, Maylo, UltraBerrak, Nua gibi markalarıyla tüketiciye ulaşmaktadır. 80.000'den fazla satış noktası ve 80'i aşkın ülkeye ihracat kapasitesi ile global bir oyuncu olan Lila Kağıt, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Yatırım ve Finansal Beklentiler

Halka arz sürecinde yatırımcılara sunulacak tahsisat grupları ve pay miktarları ilerleyen aşamalarda netleştirilecek. Halka arzdan elde edilecek gelirin %15'i, fiyat istikrarını sağlamak için ayrıldı. Ayrıca, şirket ve ortaklar tarafından bir yıl süreyle satmama taahhüdü verildi.

Lila Kağıt, halka arz süreciyle birlikte yatırımcılara hem yurt içinden hem de yurt dışından büyüme ve gelişim fırsatlarını sunmayı hedeflemekte olup, bu adım şirketin gelecekteki yatırım ve genişleme stratejileri için önemli bir dönüm noktası niteliğinde.

Editör: Halit Alptekin