Kırlıoğlu Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'nin patlayıcı madde üretiminde lider şirketi olarak,  2000 yılından bu yana sürdürdüğü endüstriyel güvenlik ve çevre bilinci odaklı çalışmalarını taçlandırmak üzere halka arz sürecini başlattı. Şirket, sermaye artırımı ve ortak satış yoluyla 72.500.000 lot hisse satışı planlıyor.

Halka Arz Detayları ve Fon Kullanımı

Kırlıoğlu Kimya'nın halka arzı kapsamında, elde edilecek fonların %60-70'i yeni bir amonyum nitrat üretim tesisi inşasına, kalan kısmı ise hammadde tedariki ve işletme sermayesi için kullanılacak. Bu stratejik yatırım, şirketin üretim kapasitesini ve pazar rekabetçiliğini artıracak.

Dikkat! Horoz Lojistik halka arzı risk barındırıyor! Dikkat! Horoz Lojistik halka arzı risk barındırıyor!

Global Pazardaki Yerini Güçlendiren Yatırımlar

2015 yılında Avrupa'nın önde gelen ateşleme sistemi üreticilerinden POBJEDA-RUDET'ı satın alan Kırlıoğlu Kimya, bu adımıyla küresel pazarda önemli bir oyuncu haline geldi. Şirket, 45 ülkeye yaptığı ihracatlarla sektöründe en çok ihracat yapan Türk firması olma unvanını koruyor.

Yenilikçi Üretim ve Teknoloji

Kırlıoğlu, 2019 yılında tamamlanan ve tamamı yerli yazılım ile donanıma sahip Elektronik Kapsül Üretim Ünitesi DETEX ELECTRONIC ile teknolojide dönüm noktası oluşturdu. Aynı yıl içinde, Türkiye'deki ilk %100 yerli Yer Altı Bulk Emülsiyon Şarj Ünitesi MINEMOLE'yi üreterek yer altı patlatma operasyonlarında kullanıma sundu.

İlerleyen Adımlar ve Yatırımcı Bilgileri

Şirket ve ortakları tarafından bir yıllık satmama taahhüdü verilen halka arzın, halka açıklık oranının %20,71 olması planlanıyor. Halka arzın detayları ve tahsisat grupları ilerleyen dönemlerde tamamlanacak.

Bu stratejik adımlarla Kırlıoğlu Kimya, sürdürülebilir büyümesini devam ettirirken, ulusal ve uluslararası arenada güçlü konumunu daha da pekiştiriyor.

Editör: Halit Alptekin