Rönesans Holding'e bağlı ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da 'RGYAS' kodu altında işlem görmeye başladı. Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi yatırımcısı olan şirket, düzenlenen törenle borsaya giriş yaptı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın Borsa İstanbul'daki Gong Töreni

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, ve diğer yöneticilerin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı gong töreni, şirketin piyasalardaki yeni yolculuğunun başlangıcını simgeliyor. Ergun, Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın sermaye piyasalarına katkı sağlayacağına ve güçlü finansal yapıyla projelerini sürdüreceğine vurgu yaptı.

Korkmaz Ergun'un konuşmasından öne çıkanlar:

  • "Rönesans Holding’in uzun yıllara dayanan köklü tecrübesiyle Rönesans Gayrimenkul Yatırım, güçlü portföyüyle ve örnek projeleri ile önemli bir değer oluşturmaktadır. Bugün Borsamızda işlem görmeye başlayarak, bu değeri yatırımcıları ile paylaşmaktadır. Ben bu stratejik karardan dolayı Şirketin değerli yöneticilerini tebrik ediyorum. Böylece bir yandan sektördeki birikimini sermaye piyasalarına taşıyan şirketimiz, diğer yandan daha güçlü bir finansal yapıyla projelerini gerçekleştirmeye devam edecektir."
  • "Bu başarılı halka arzda emeği geçen herkese, değerli şirketimizin yöneticilerine ve çalışanlarına, kıymetli aracı kurumlarımızın özverili ve gayretli çalışanlarına teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Rönesans Gayrimenkul Yatırıma Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.”


Rönesans Gayrimenkul Yatırım'dan Yatırımcılara Teşekkür

Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, halka arzın başarılı gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, halka arza katılan yatırımcılara ve sürecin tamamlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Kayaalp, Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın Türkiye'de sürdürdüğü başarılı çalışmaları ve yatırım hedeflerini dile getirdi. Kayaalp ayrıca, ""Rönesans olarak ülkemize inanıyor ve güveniyoruz. Bu doğrultuda da yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürmeye devam edeceğiz. Halka arzımıza katılan tüm yatırımcılarımıza, halka arz sürecini başarıyla sonuçlandırmamızda emeği geçen ekibimize ve tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın Portföyü ve Sürdürülebilirlik Hedefleri

Yiğit Akü A.Ş. halka arz için SPK'dan onay aldı! Yiğit Akü A.Ş. halka arz için SPK'dan onay aldı!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, Türkiye genelinde 12 alışveriş merkeziyle hizmet veriyor ve bu tesisler arasında Optimum, Hilltown ve Piazza markaları bulunuyor. Ayrıca, şirket sürdürülebilirlik alanında da öncü olmayı hedefliyor ve yeşil enerji kullanımını artırarak net sıfır karbon hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

Halka Arzın Detayları ve Gelecek Projeler

İlk halka arzda büyük bir ilgi gören Rönesans Gayrimenkul Yatırım, toplamda 2.454.271 yeni ortak kazanarak, halka açıklık oranını %10,08'e çıkardı. Şirket, İstanbul ve Antalya'da yeni projeler geliştirmeye devam ediyor ve bu projelerin bölge ekonomisine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Editör: Halit Alptekin