Apple, 2 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya süreceği yeni ürünü Apple Vision Pro'yu tanıttı. Bu yüksek teknoloji gözlüğü, tüketicilere 3.499 Amerikan Doları fiyatla sunulacak ve 256 GB bellek kapasitesine sahip olacak. Apple Vision Pro, kullanıcıların dijital içeriği gerçek dünya ortamında hem görsel hem de işitsel olarak deneyimlemelerini sağlayacak.

App Store ve Apple Arcade Erişimi

Apple Vision Pro kullanıcıları, App Store ve Apple Arcade üzerinden 250'den fazla oyun ve uygulamaya erişebilecekler. Apple Vision Pro, bu çerçevede kullanıcılara geniş bir eğlence ve etkileşim yelpazesi sunuyor.

Erişilebilirlik ve Teknolojik Özellikler

Vision Pro, erişilebilirlik özellikleri olarak VoiceOver, Zoom, Switch Control ve Guided Access'i içeriyor. Ayrıca VisionOS, her iki gözü kullanamayan kullanıcılar için tek bir baskın gözle göz takibi yapabilme yeteneğine sahip. Apple, bu cihazın her bir göz için 4K TV'den daha fazla piksel sunacağını belirtiyor.

Tim Cook'un Açıklamaları ve Ön Sipariş Tarihi

Apple'ın CEO'su Tim Cook, "Apple Vision Pro, bugüne kadar yaratılmış en gelişmiş tüketici elektroniği cihazıdır. Devrim niteliğindeki kullanıcı arayüzü, bağlantı kurma, yaratma ve keşfetme yöntemlerimizi yeniden tanımlayacak," şeklinde konuştu. Kulaklık için ön siparişler 19 Ocak'ta başlayacak.