Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, bütün menülerde veya menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrıda bulundu. Bingöl, bu çağrının yeme-içme sektöründeki fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek amacı taşıdığını belirtti.

Bingöl, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı ziyaret ederek yeme-içme sektöründeki fiyatlar üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretin ardından TÜRES yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Bingöl, yapılan toplantıda alınan kararları paylaştı.

Bingöl'ün Açıklamaları

Bingöl, "Sektörümüzde son zamanlarda oluşan fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde veya menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrıya TÜRES üyeleri ve sektörümüzün destek vermesi, sektörü tekrar hareketlendirecek ve vatandaşlara da olumlu yansıyacaktır," dedi.

Kampanyaya Destek

Bingöl, yönetim kurulu ve TÜRES üyeleriyle bu kampanyaya geniş bir şekilde destek vereceklerini vurgulayarak, üyelerin kampanya çağrısına olumlu dönüş yapmaya başladığını bildirdi.

Editör: Halit Alptekin