Penta Teknoloji, 2024 yılının ilk bölümlerinde konsolide cirosunu önceki yılın aynı verilerine göre yüzde 69 artırarak 6 milyar liraya ulaştırdı.

Şirketin finansal performansını, 2023 yılındaki güçlü çizgisini sürdürmeye devam etti. Ayrıca brüt kar oranında da yüzde 71'lik bir artışla 434,9 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.

Finansal Göstergelerde Dikkat Çekici İyileşmeler

Penta Teknoloji'nin Faiz, Vergi ve Amortisman Öncesi Kazanç (FAVÖK) yüzde 53 artışla 258,2 milyon lira oldu. Aynı zamanda FAVÖK marjı yüzde 4,3'e ulaştı. Şirket ayrıca dönem içinde 84,2 milyon lira vergi öncesi kar elde etti.

Genel Müdür Fatih Erünsal'dan Açıklamalar

Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, şirketin Türkiye'nin 34 yıllık geçmişinde en güçlü ve güvenilir markalarından biri haline geldiğini vurguladı. Erünsal, 40'tan fazla küresel ve yerel teknoloji markasıyla iş ortaklığının sınırları dahilinde, şirketin kapasiteleri, uzmanlıkları, dijital alt yapısı ve sunduğu hizmetlerle Türkiye'nin öncü katma değerli teknoloji dağıtıcısı konumunda olduğunu ifade etti.

Penta Teknoloji'nin Sektörel Yaratma Stratejileri

Vergi rekortmenleri ne zaman açıklanacak? Resmi Gazete'de! Vergi rekortmenleri ne zaman açıklanacak? Resmi Gazete'de!

Erünsal, Penta Entegrasyon, Penta Abonelik Yönetimi, Penta Depom, Penta Teknoloji Merkezleri gibi hizmetlerle fark yaratan, müşteriye yönelik yenilikçi ürün ve çözüm seçenekleri sunduklarını ve dijitalleşmeye yönelik yatırımlarıyla pazar ve karlılık açısından güçlü devam devam edeceklerini belirtti.

Editör: Merve Öney