CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "iadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine yanıt verdi. Özel, "Üzerime alınmadım" dedi ve asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Eğer asgari ücrete zam yapmazlarsa her platformda mücadele ederiz. En son sokaklara dökülürüz, meydanları doldururuz en sert tepkiyi gösteririz" ifadelerini kullandı.

Manisa'da Bayram Kutlaması

Bayramı memleketi Manisa'da karşılayan Özel, bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Siyasi partiler arasındaki ilişkilerin nezaket çerçevesinde sürmesi gerektiğini vurgulayan Özel, genel başkan seçildiğinde tüm siyasi partileri arayarak bayramlaştığını hatırlattı.

Asgari Ücret Zammı Konusunda Uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmede asgari ücret ve emekli maaşlarına zam konusunun ele alındığını belirten Özel, bu konuda umut verici bir işaret almadıklarını söyledi. "Enflasyonun altında bir zam yapılacağı, hatta asgari ücrete zam yapılamayacağı izlenimini aldım. Böyle olursa susamayız," dedi. Özel, mücadelenin her platformda süreceğini ve gerekirse sokaklara döküleceklerini vurguladı.

Siyasi Gerilim ve Normalleşme Çabaları

Özel, siyasi partiler arasındaki gerilimi bitirme çağrısında bulunarak, "Kin ve nefret siyasetini bitirmemiz gerektiğini söylemiştim," dedi. Erdoğan'ın iadeiziyaret sözlerine de değinen Özel, Cumhur İttifakı ortaklarının kendi aralarında iletişim kurması gerektiğini belirtti. "Onların birlikteliği memlekete işsizlik, yoksulluk getirdi," ifadelerini kullandı.

Editör: Halit Alptekin