Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı video mesajda vatandaşların bayramını gönülden tebrik etti. Erdoğan, "Bu mübarek günlerin millete, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum," dedi.

Birlik ve Beraberlik Mesajı

Erdoğan, bayramların birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu vurguladı. "Bayramlar, yetimlerin, öksüzlerin, garip gurebanın hatırlandığı, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin sıklaştığı, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz özel günlerdir," ifadelerini kullandı.

Gazze'ye Yardım ve İsrail'e Tepki

Erdoğan, Gazze'deki durumla ilgili olarak, "Gazze'ye gönderdiğimiz insani yardımların miktarı 55 bin tonu aştı. İsrail'le olan tüm ticari işlemleri durdurduk," dedi. İsrail'in, 7 Ekim'den beri Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yürüttüğü soykırım politikası karşısındaki dik duruşun sürdüğüne vurgu yaptı.

Enflasyonla Mücadele

Erdoğan, ekonomideki gelişmelere de değinerek, "Dünyada yüksek seyreden enflasyon halen endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik.

Enflasyonda yılın ikinci yarısından itibaren inşallah güzel neticeler alacağız," dedi. Hükümet olarak önlerinde 4 yıllık icraat dönemi bulunduğunu belirten Erdoğan, "Bu milletin refahını yükselten, gelişmiş ülkeler seviyesine getiren bir iktidarız," ifadelerini kullandı.

Siyasi Yumuşama ve Dayanışma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ettiklerini belirtti. "Siyasette oluşan yumuşama ikliminin, milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz," dedi.

Editör: Merve Öney