Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Beştepe Millet Camisi'nde kıldığı bayram namazının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, tüm İslam aleminin bayramını tebrik ederek, bayramın birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmesini diledi.

Gazze ve Filistin'e Destek Mesajı

Yılmaz, Gazze ve Filistin'deki kardeşlerimize barış ve huzur dileklerini iletti. "Maalesef dünyanın farklı coğrafyalarında sıkıntı içinde bayramı karşılayanlar var. Gazze'de, Filistin'de zulüm altında bayramı karşılayan kardeşlerimize buradan selam gönderiyorum," dedi.

Depremzedelere Bayram Tebriği

Geçen yıl yaşanan 6 Şubat depremlerini hatırlatan Yılmaz, Hatay'daki çalışmaları yerinde gördüğünü ve hala birçok vatandaşın konteyner şehirlerde yaşamını sürdürdüğünü belirtti. Depremzedelerin bayramını tebrik eden Yılmaz, kalıcı konut çalışmalarının devam ettiğini ve vatandaşların hayatlarını bir an önce normalleştirmelerini temenni etti.

Bayramın Birlik ve Beraberlik Getirmesi Dileği

Yılmaz, "Bu bayramı herkesin en güzel şekilde, huzur ve barış içinde geçirmesini diliyoruz. Cenabı Allah'ın bizleri nice bayramlara, hep birlikte sevdiklerimizle kavuşturmasını temenni ediyoruz," diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Editör: Halit Alptekin