Çevrimiçi seyahat-turizm platformu Obilet, stratejik yatırım almak üzere BlaBlaCar'la anlaşma sağlandığını duyurdu. Bu anlaşma, Obilet'in BlaBlaCar'ın gelişmekte olan ülkelerdeki otobüs biletleme işine katkı sağlamasını öngörüyor.

CEO'lar Görevlerine Devam Edecek
Obilet kurucuları Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak, mevcut CEO'luk görevlerine devam edecek. Bu işbirliği, Obilet'in paylaşımlı yolculuk faaliyetlerini genişletmesine olanak tanıyacak.

Gürocak: "Benzer Vizyon ve Değerler Paylaşıyoruz"
Obilet Üst Yöneticisi (CEO) Yiğit Gürocak, BlaBlaCar ile yapılan anlaşmanın tüm iş ortaklarına ve kullanıcılara büyük fayda sağlayacağına inandığını belirtti. Gürocak, "BlaBlaCar'ın global arenada lider multi-modal yolculuk platformu olma hedefi, otobüs biletlemesi alanında bize büyük fırsatlar sunuyor" dedi.

BlaBlaCar'ın Katkısı ve Hedefleri
BlaBlaCar CEO'su Nicolas Brusson, Obilet'in Türkiye'de otobüs sektörünün dijitalleşmesine öncülük ettiğini belirtti. Brusson, "Obilet'e yapmayı planladığımız yatırımla BlaBlaCar'ın Avrupa dışındaki faaliyetlerinden elde edilen büyümesini sürdürülebilir mobiliteye erişim imkanlarıyla genişleteceğiz" dedi.

Editör: Merve Öney