Galaxy Digital'in milyarder kurucusu ve CEO'su Michael Novogratz, Bitcoin'in yıl sonuna kadar 100.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmasını bekliyor. Novogratz, ABD'deki daha olumlu siyasi ortamın ve kriptoya yönelik artan ilginin bu yükselişi destekleyeceğini belirtti.

Bitcoin İçin Yükseliş Beklentisi

Novogratz, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde 73.000 dolara ulaşırsak, yılı 100.000 dolar ya da daha yüksek bir seviyede bitireceğiz. Bu yeterince iyi bir hedef," dedi. Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.798 dolara ulaşan Bitcoin, bu seviyeyi yeniden göremedi.

Kriptoya Yönelik Olumlu Duyarlılık Artıyor

Novogratz, son birkaç hafta içinde kripto para birimlerine karşı duyarlılığın daha olumlu hale geldiğini belirtti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), doğrudan Ether'e yatırım yapan borsa yatırım fonlarını onaylama yönünde adımlar atması ve ABD'deki seçimler öncesinde kripto yanlısı adaylara yönelik siyasi bağışların artması bu olumlu havayı destekliyor.

Kripto Mevzuatında İlerleme

Novogratz, Washington'da kripto mevzuatının iki partili bir şekilde kabul edilmesi gerektiğinin nihayet anlaşıldığını söyledi. Michael Novogratz ayrıca "Bence yukarıya doğru eğimli hale geliyoruz. Bir nevi bitiş çizgisine geldik. Washington nihayet prensipte iki partili olması gereken kripto mevzuatının gerçekleşmesi gerektiğini kabul etti," ifadelerini kullandı.

Editör: Halit Alptekin