Agrotech Yüksek Teknoloji, kripto para platformu Bitplus hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildiride Bitplus platformuyla ilgili detayları paylaştı.

Dijital Varlıkların Tokenizasyonu

Agrotech, 08 Mayıs 2024 tarihinde dijital varlıkların tokenizasyonu alanında yaptığı yatırımları kamuoyuna sunmuştu. Şirket, Bitplus markasının satın alma işlemleri, yazılım entegrasyonları, mobil uygulamaları ve uluslararası regülatif çalışmalarını tamamlayarak platformu 6.93 milyar adet coin ile aktif hale getirdi.

Borsa İstanbul'da Yeni Dönem

Agrotech’in bu yatırımla birlikte Borsa İstanbul’a kote olmuş şirket hisse senetlerinin coine dönüştürülmesi ve varlıklarının tokenizasyonu konusunda önemli bir rol üstlendiği belirtildi. Şirket, Bitplus platformuyla kripto varlıkların işlem görmesini hedefliyor.

Türkiye'nin Kripto Düzenlemeleri

Türkiye’de 30 Mayıs 2024 tarihinde kripto varlıklara ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmesiyle birlikte ülkenin kripto varlıklara yönelik yasal düzenlemeleri tamamlayan ilk ve öncü ülkelerden biri olması bekleniyor. Bu düzenlemelerin ulusal ve uluslararası yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisini artırması öngörülüyor.

Global Hedefler ve Ortaklıklar

Agrotech, dünya genelinde BTC gibi büyük platformların da yer aldığı Dubai VARA token regülasyonu içinde Bitplus markasıyla faaliyetlerine devam edecek. Şirket, ABD başta olmak üzere birçok ülkede dikkat çeken yapay zeka projesi ‘GPTVerse’ ve diğer projelerle tanınan tecrübeli bir ekiple iş birliği yaparak tokenizasyon odaklı bir kripto para alım-satım platformu kurmayı planlıyor.

Tokenize Edilmiş Dijital Menkul Kıymetler

Bu yatırımlarla tokenize edilmiş dijital menkul kıymetler sektörüne de girecek olan Agrotech, bu sektörün 2030 yılında McKinsey’e göre 5 trilyon dolar, Boston Consulting Group’a göre ise 16 trilyon dolar büyüklüğe ulaşmasını bekliyor.

Editör: Merve Öney