New York borsası, haftanın ilk işlem gününe karışık bir başlangıç yaptı. Dow Jones endeksi yüzde 0,06 azalarak 38.565,18 puana düştü. S&P 500 endeksi yüzde 0,01 azalışla 5.431,11 puana gerilerken, Nasdaq endeksi yüzde 0,05 artışla 17.697,30 puana yükseldi.

Fed Yetkililerinin Açıklamaları Bekleniyor

Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözle yönlendirmeleri öncesi ekonomi ve para politikası görünümüne ilişkin daha fazla ipucu arıyor. Geçen hafta açıklanan hem tüketici hem de üretici enflasyonu beklentilerin altında gerçekleşmesine rağmen Fed'in "şahin" duruşunu sürdürmesi, risk algısının güçlü kalmasına neden oldu.

Fed Yetkililerinin Açıklamaları ve Ekonomik Veriler

Analistler, yatırımcıların Fed yetkililerinin açıklamalarında faiz indirimi zamanlamasına dair ipuçları arayacağını belirtti. Bu hafta çok sayıda Fed yetkilisinin açıklama yapması beklenirken, yarın açıklanacak perakende satışlar gibi önemli ekonomik veriler de yakından takip edilecek.

İmalat Endeksi Sektördeki Daralmayı Gösteriyor

Bugün açıklanan verilere göre, New York Fed'in açıkladığı imalat endeksi haziranda 9,6 puan artmasına rağmen eksi 6 seviyesinde kalarak sektördeki daralmanın devam ettiğini ortaya koydu.

Editör: Merve Öney