Bakan Işıkhan'dan emeklilere müjde! Bakan Işıkhan'dan emeklilere müjde!

Türkiye'de bu hafta ekonomik gündem oldukça yoğun olacak. Özellikle perşembe günü Merkez Bankası'nın yılın ikinci enflasyon raporunu açıklaması bekleniyor. Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, yıl sonu enflasyon tahminlerini ve ekonomik görünüme ilişkin değerlendirmelerini paylaşacak. Bu değerlendirmeler, piyasalarda yakından takip edilecek.

Finansal Yatırım Araçlarının Getirisi Açıklanıyor

Nisan ayına ilişkin finansal yatırım araçlarının reel getiri oranları çarşamba günü duyurulacak. Bu açıklamada, aylık ve yıllık bazda en fazla getiri sağlayan yatırım araçları belirlenecek.

Dış Ticaret ve Sanayi Üretimi Verileri Geliyor

Perşembe günü, mart ayı dış ticaret endeksleri açıklanacak. Cuma günü ise mart ayı sanayi üretim endeksi rakamları duyurulacak. Üretimin nabzını tutan bu veriler, Türkiye'nin büyüme görünümüne ışık tutacak.

Mart Ayı İş Gücü İstatistikleri Açıklanacak

Cuma günü ayrıca, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı iş gücü istatistiklerini duyuracak. Şubat ayında Türkiye'de işsizlik oranı yüzde 8,7'ye geriledi. İşsiz sayısı 109 bin kişi azalarak 3 milyon 78 bin olarak kaydedildi. Devreye alınan politikaların etkisiyle işsizlikteki düşüşün sürmesi bekleniyor.

Editör: Halit Alptekin