İstanbul Beşiktaş'taki Zorlu Center'da, tanınmış borsacı Mehmet Akdere'nin aracına dün gerçekleşen silahlı saldırı, finans çevrelerini şoke etti. Akdere'nin aracı, henüz kimliği belirlenemeyen kişilerce kurşun yağmuruna tutuldu. Saldırı sonrası polis ekipleri hızla olay yerine intikal ederek soruşturma başlattı.

Lila Kağıt'tan Erzurum'a 3 milyar liralık dev yatırım! Lila Kağıt'tan Erzurum'a 3 milyar liralık dev yatırım!

Mehmet Akdere'den Güçlü Mesaj

Mehmet Akdere, yaşanan dünkü olayın ardından X platformu üzerinden bir açıklama yaptı. Akdere, "Çobanı vurup sürüyü dağıtırım diye bana suikast girişiminde bulunanlar bilsinler ki, bu saatten sonra sürü de benim, çoban da benim. Hesap günü yakındır. Allah'ın adaleti şaşmaz. Doğruların gözle görünmeyen orduları vardır. Allah'ın verdiği canı Allah alır," diyerek mesaj verdi.

Polis Soruşturması ve Önceki Saldırılar

Polis ekipleri, saldırının ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatarak olay yerinde incelemelerde bulundu. Soruşturma kapsamında, Mehmet Akdere ile işbirliği içinde olan Bekir Sani Karayal'ın ofisinin de geçmişte benzer bir saldırıya uğradığı bilgisine ulaşıldı. Yaşanan gelişme, olayın arka planını anlamak açısından önemli bir ipucu olarak değerlendiriliyor.

Editör: Halit Alptekin