Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş., sermaye piyasalarında yerini almak için hazırlıklarına başladı. Ziraat Yatırım  ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) liderliğinde gerçekleşecek olan halka arz, hem sermaye artırımı hem de ortak satışını kapsayacak şekilde planlandı. Şirket, sermaye artırımı yoluyla 35.294.118 lot, Hakan Altınay ve Letven Capital Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından ortak satışı ile toplamda 23.529.412 lot sunmayı hedefliyor.

Yatırımın Amacı ve Kullanılacak Fonlar

Altınay Savunma, elde edilecek fonları yeni tesis ve üretim teknolojilerine (%50), test ve doğrulama teknolojileri ile araştırma-geliştirme çalışmalarına (%15), global satış ve pazarlama ağı genişletilmesine (%5), işletme sermayesine (%15) ve finansal borç ödemelerine (%5) yönlendirecek. Ayrıca, şirket satın alma ve iş ortaklıkları kurma (%10) planları da fon kullanım alanları arasında yer almakta.

Şirket Hakkında Genel Bilgiler

2014 yılında kurulan Altınay Savunma Teknolojileri, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası müşteriye savunma teknolojileri alanında çözümler sunuyor. İstanbul'da bulunan merkezi ve geniş üretim tesisleri ile dikkat çeken şirket, AS9100D, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 ve birçok uluslararası standart sertifikalarına sahip.

Altınkılıç Gıda halka arz için SPK'dan onay aldı! Altınkılıç Gıda halka arz için SPK'dan onay aldı!

Halka Açıklık Oranı ve Diğer Bilgiler

Altınay Savunma'nın halka açıklık oranının %25 olması planlanıyor. İhraç edilen paylar arasında yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcılara, ayrıca şirket çalışanlarına özel tahsisler bulunacak.

Bu stratejik adımlarla şirket, hem finansal yapılanmasını güçlendirmeyi hem de teknolojik ve pazar konumunu uluslararası düzeyde ilerletmeyi hedeflemekte.

Editör: Halit Alptekin