İflas eden Alman tur şirketi FTI'nin 400 bin ileri tarihli rezervasyonunun az iptalle Türkiye'ye yönlendirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti. Bakan Ersoy, "Kampanya başlattık, bu turistler yine ülkemize gelecek" dedi.

FTI'nin İflası ve Kriz Masası

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya'nın en büyük tur operatörlerinden biri olan FTI grubunun 4 Haziran itibarıyla operasyonlarını durdurduğunu açıkladı. Ersoy, bakanlık olarak bir kriz masası oluşturduklarını belirtti.

Tanıtım Kampanyaları ile Destek

Bakan Ersoy, Türkiye'de tatil yapan 25 binden fazla FTI misafirinin sorunsuz bir şekilde ülkelerine dönüşlerini organize ettiklerini söyledi. Ersoy, ileriye dönük 400 bin ziyaretçi rezervasyonunun minimum iptalle tekrar Türkiye'ye yönlendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Almanya genelinde mevcut kampanyalara ek olarak yoğun ve uzun süreli bir tanıtım kampanyası başlatıldığını belirtti.

7 Milyon Alman Ziyaretçi Hedefi

Ersoy, FTI'nin Türkiye'deki işletmelere olan borçlarından daha fazla alacağı olduğunu ifade etti. Krize tatilde yakalanan misafirlerin seyahat süreçlerinin sorunsuz geçmesinin ve yeni kampanyaların olumlu etkisiyle, sezon başında belirlenen 7 milyon Alman ziyaretçi hedefini yakalayacaklarını öngördüklerini söyledi.

Editör: Halit Alptekin