FLO Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş., halka arz için hazırlıklara başladı. Şirket, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla hisselerini halka açacak. Şirket süreci yönetmek için İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile anlaştı.

Halka Arzın Detayları

FLO Mağazacılık, halka arz kapsamında toplamda 87.157.894 lot hisse satışı gerçekleştirecek. Bu hisse satışı iki bölümden oluşuyor:

 • Sermaye Artırımı: 36.315.789 lot
 • Ortak Satışı:
  • 38.131.579 lot (Mater Footware B.V.)
  • 6.355.263 lot (Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.)
  • 6.355.263 lot (Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.)

Fonların Kullanım Alanları

Halka arzdan elde edilecek fonun %45-55’i yeni mağazaların açılması, mevcut mağazaların modernizasyonu ve teknoloji yatırımlarında kullanılacak. Geri kalan %45-55’lik kısmı ise işletme sermayesi olarak değerlendirilecek.

Tahsisat Grupları

Taslak izahnameye göre, yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek pay miktarları ilerleyen aşamalarda belirlenecek. Bu bilgiler, izahnamenin güncellenmesiyle netleşecek.

Finansal Detaylar ve Satmama Taahhüdü

 • Satmama Taahhüdü:
  • 1 yıl boyunca ihraççı
  • 1 yıl boyunca ortaklar

Halka Arz Zamanlaması

Halka arzın 2024 yılının ikinci yarısında tamamlanması hedefleniyor.

FLO'nun Kısa Tarihçesi ve Faaliyetleri

FLO Mağazacılık, 1960 yılında kuruldu ve bugün Türkiye'nin önde gelen ayakkabı firmalarından biri. Şirket, Türkiye ayakkabı pazarına liderlik etme ve sektörü global üretim liginde üst sıralara taşıma misyonuyla faaliyet gösteriyor. FLO, doğrudan 15 binin üzerinde, dolaylı olarak ise 30 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor.

Küresel Faaliyetler ve İş Modelleri

FLO, CIS, Ortadoğu ve Kuzey Afrika dahil olmak üzere 30 ülkede 850'den fazla mağaza ile hizmet veriyor. Şirket, çok kanallı bir iş modeli ile çalışarak mağazacılık, e-ticaret ve toptan satış kanallarıyla hem Türkiye'de hem de yurt dışında milyonlarca müşteriye ulaşıyor.

Markalar ve Ürün Çeşitliliği

FLO, spor giyim ve sneaker zinciri IN STREET ile satış ağını her yıl genişletiyor. Ayrıca, Kinetix, Lumberjack, Polaris, Butigo gibi lider markalar ve Nine West, Lotto, Reebok, U.S. Polo ASSN gibi global markalar ile geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Editör: Halit Alptekin