Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, CNBC-e'de katıldığı Emlak Günlüğü programında, 2025'in ilk çeyreğinde 2,5 milyar TL'lik halka arz planladıklarını duyurdu.

Halka Arz İçin Hazırlıklar Sürüyor

İbrahim Babacan, 2023 Eylül ayından beri halka arz için çalıştıklarını ve Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuru aşamasında olduklarını belirtti. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) onay sürecinin tamamlanmasıyla birlikte halka arzın gerçekleşeceğini açıkladı.

Halka Arz Detayları

Babacan, şirketin büyüklüğünü 10 milyar TL olarak açıklarken, halka arz oranını %25 olarak belirtti ve bu arzın büyüklüğünü 2,5 milyar TL seviyesinde planladıklarını söyledi.

Gayrimenkul Sektöründe Alım Dönemi

İbrahim Babacan, gayrimenkul sektöründe alım döneminde olduklarını vurgulayarak, "İnsanların şu anda birinci önceliğinde vadeli mevduat var. Uzun vadede borsa ve gayrimenkul daha iyi kazanç imkanı sunuyor. Faizler düştüğünde maliyetler artıyor ve fiyatlar yükseliyor. Bu nedenle, vadeli mevduattan gayrimenkule geçiş için en uygun dönem" dedi.

İlk Evini Alanlara KDV İndirimi Talebi

Babacan, gayrimenkul sektöründe KDV düzenlemesine ihtiyaç olduğunu belirterek, "İlk evini alanlar %20 KDV ile zorlanıyor" şeklinde konuştu

Editör: Merve Öney