Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, kırmızı ve beyaz et fiyatlarındaki artışa değinerek milletin aşına, ekmeğine ve boğazındaki lokmasına göz dikenlerden hesap soracaklarını belirtti.

Et Fiyatlarındaki Artışın Sebepleri Araştırılıyor

Son dönemde kırmızı ve beyaz et fiyatlarında yaşanan artışların yakından takip edildiğini ifade eden Erdoğan, fiyat artışlarının piyasa şartlarıyla izah edilemeyeceğini ve fırsatçılık yapıldığını söyledi.

Erdoğan, "Fahiş fiyat artışlarının sadece piyasa şartlarıyla izah edilemeyeceği buradaki herkesin malumudur. Bazı temel gıda ürünlerinin fiyatlarında zaman zaman gördüğümüz ani çıkışların gerisinde piyasa koşullarından ziyade fırsatçılık vardır," dedi.

Tarım ve Çiftçilere Destek

Erdoğan, Türkiye’nin tarımsal potansiyelini artırmak için ciddi destekler sağladıklarını ve çiftçilere büyük önem verdiklerini vurguladı. Çiftçilere teşekkür eden Erdoğan, “Çiftçi kardeşlerimize bir kez daha emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim sizlerden razı olsun,” ifadelerini kullandı.

TCMB Başkanı Karahan: Dezenflasyonun eşiğindeyiz! TCMB Başkanı Karahan: Dezenflasyonun eşiğindeyiz!

Milli İrade ve Tarımın Önemi

15 Temmuz darbe girişiminde çiftçilerin milli iradeyi korumak için önemli bir rol oynadığını belirten Erdoğan, “Çiftçilerimizin cesaretini hiçbir zaman unutmayacağız,” dedi.

Erdoğan, Türk tarımının geleceğine dair umut dolu mesajlar vererek, Türkiye Yüzyılı’nı çiftçilerle birlikte inşa edeceklerini söyledi.

Editör: Merve Öney