Venezuela-Türkiye ekonomik anlaşması onaylandı! Venezuela-Türkiye ekonomik anlaşması onaylandı!

ABD'li yatırım bankası Bank of America (BofA), izlediği Türk banka hisselerinde tavsiyelerini korurken, hedef fiyatlarını güncelledi. Bu değişiklikler, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Akbank'ı kapsıyor.

Garanti Bankası Hedef Fiyatı Artırıldı

Garanti Bankası (#GARAN) için BofA, tavsiyesini 'Al' olarak korurken, fiyat hedefini 99.0 TL'den 136.0 TL'ye yükseltti. Bu, bankanın büyüme potansiyeline olan güvenin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Yapı Kredi ve İş Bankası İçin Benzer Yükselişler

Yapı Kredi Bankası (#YKBNK) için tavsiyesini 'Al' olarak devam ettiren BofA, hedef fiyatını 36.0 TL'den 47.0 TL'ye çıkardı. İş Bankası (C) (#ISCTR) için de tavsiyesini 'Al' olarak koruyan banka, fiyat hedefini 16.8 TL'den 21.0 TL'ye yükseltti.

Vakıfbank ve Halkbank İçin Fiyat Revizyonları

Vakıfbank (#VAKBN) ve Halkbank (#HALKB) için ise BofA, tavsiyesini 'endeks altı getiri' olarak tutarken, fiyat hedeflerini sırasıyla 15.0 TL'den 19.0 TL'ye ve 9.5 TL'den 12.7 TL'ye çıkardı.

Akbank'ın Hedef Fiyatı Yükseldi

Akbank (#AKBNK) için tavsiyesini 'Al' olarak sürdüren BofA, hedef fiyatını 66.0 TL'den 90.0 TL'ye çıkardı. Bu, bankanın güçlü finansal performansına olan güvenin bir yansıması olarak yorumlanıyor.

BofA'nın ocak ayında yayımladığı 'Türk bankaları yeniden radarda' başlıklı raporunda Türk bankalarına yatırımcı ilgisinin arttığını belirtmişti. Bu raporun ardından borsada bankacılık endeksi güne yüzde 2 artışla 13 bin 287 puandan başladı.

Editör: Merve Öney