Ankara Büyükşehir Belediyesi, "Büyük Emekli Mitingi" nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. Mitingin yapılacağı gün, şehirde trafiğe kapalı olacak yollar ve güzergahlar açıklandı.

Trafiğe Kapatılacak Yollar

  1. Anıt Caddesi ve Tüm Bağlantı Yolları: Anıt Caddesi ve buraya açılan yolların tamamı kapatılacak.
  2. Gençlik Caddesi: Akdeniz Caddesi kesişimi arasında kalan bölüm ve buraya açılan cadde ve sokakların tamamı trafiğe kapatılacak.
  3. Dogöl Caddesi: Beşevler Kavşağı ile Anadolu Meydanı arasında kalan bölüm ve buraya açılan cadde ve sokakların tamamı kapalı olacak.
  4. Celal Bayar Bulvarı ve Kazımkarabekir Caddesi Bağlantıları: Celal Bayar Bulvarı'ndan Kazımkarabekir Caddesi'ne bağlantı sağlayan yan varyantlar ile Kazımkarabekir Caddesi'nden Celal Bayar Bulvarı'na bağlantıyı sağlayan yan varyantlar kapalı olacak.
  5. Hipodrom Caddesi ve Bağlantıları: Hipodrom Caddesi'nden Anadolu Meydanı istikametine ve Kazımkarabekir Caddesi'nden Gar Meydanı istikametine bağlantıyı sağlayan yan varyantlar trafiğe kapatılacak.
  6. Kazımkarabekir Caddesi: İstanbul Caddesi ile Anadolu Meydanı arasında kalan bölüm trafiğe kapatılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağdur olmaması için alternatif güzergahlar kullanmalarını önerdi. Miting nedeniyle yoğunluk yaşanabilecek alanlarda da dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Editör: Halit Alptekin