İstanbul'da DEİK'in 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu ve III. Ustalara Saygı Ödül Töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ticaret Bakanı Bolat ve DEİK Başkanı Olpak'ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte önemli mesajlar verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı inşasında herkesin yanında olduklarını belirterek, ekonomiye katkı sağlayan her bireyin destekleneceğini vurguladı. Erdoğan, enflasyonla mücadelede kararlılıklarını ifade ederken, yerli ve yabancı yatırımcıların Türk Lirası varlıklara ilgisinin arttığını söyledi.

Ticaret Bakanı Bolat’tan İhracat ve Yatırım Vurgusu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2024 yılında 377 milyar dolar ihracat hedeflediklerini ve yeni ticaret anlaşmaları müzakere ettiklerini belirtti. Bolat, Türkiye'nin ekonomik büyüklüğüne ve yeni nesil ticaret anlaşmalarının önemine dikkat çekti.

DEİK Başkanı Olpak’tan Küresel Ticaret Mesajları

DEİK Başkanı Nail Olpak, iş dünyasının en önemli beklentisinin öngörülebilirlik olduğunu vurguladı. Olpak, yeşil dönüşüm ve küresel ticaretin getirdiği fırsat ve tehditlere değinerek, enflasyonla mücadele ve yapısal reformların önemini belirtti.

Editör: Merve Öney