İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Saraçhane'deki belediye binasında gerçekleştirilen mayıs ayı dördüncü toplantısında, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmelerinin (İETT) 1 milyar liralık iç borçlanma talebini kabul etti.

Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında yapılan toplantıda, İETT'nin 2 milyar 300 milyon liralık iç borçlanma talebi Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından değerlendirildi. Böylece, 1 milyar liralık kısmı uygun görülerek yapılan oylamada, borçlanma talebi oy birliğiyle onaylandı.

AK Parti'den İBB İştirak Şirketleri Hakkında Soru Önergesi

Mecliste, AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz, İBB iştirak şirketleri hakkında önemli bir soru önergesi sundu. Türkyılmaz, CHP'nin geçmişte gayrimenkul hisse satışlarına kategorik olarak karşı çıktığını belirterek, İBB Finansman Şube Müdürü Neslihan Vural'ın, İGDAŞ, İSPARK, Halk Ekmek ve Hamidiye AŞ gibi köklü kurumların "finansal olarak satılabilir potansiyel varlıklar" olduğunu söylediğini hatırlattı.

Bu durumun kamuoyu açısından önemli bir bilgi olduğunu vurgulayan Türkyılmaz, önergesinin başkanlık makamına havale edilmesini talep etti. Soru önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

Editör: Merve Öney