Elon Musk, Apple'ın OpenAI ile işbirliği yapması durumunda, Apple cihazlarını şirketlerinde yasaklayacağını açıkladı.

Musk'ın Açıklamaları
Tesla, SpaceX ve X gibi şirketlerin sahibi Elon Musk, Apple'ın işletim sistemini OpenAI ile entegre etme planlarına sert tepki gösterdi. Musk, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını belirtti. "Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir," dedi.

Kapıda Teslim
Musk, şirketi ziyaret edenlerin de kapıda Apple cihazlarını teslim etmek zorunda kalacağını, bu cihazların Faraday kafesinde saklanacağını bildirdi. Ayrıca, Apple’ın kendi yapay zeka uygulamasını geliştirmek yerine OpenAI’a güvenmesini eleştirdi.

Apple ve OpenAI İşbirliği
Apple, WWDC etkinliğinde, ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI ile işbirliği yapacağını duyurdu. Akıllı kişisel asistanı Siri ile gerektiğinde ChatGPT'ye erişilebileceği ve bu entegrasyonun yılın ilerleyen zamanlarında iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia'ya geleceğini bildirdi.

OpenAI CEO'sunun Yorumu
OpenAI CEO'su Sam Altman, "Bu yılın ilerleyen zamanlarında ChatGPT'yi cihazlarına entegre etmek için Apple ile ortaklık yapmaktan mutluyum. Gerçekten beğeneceğinizi düşünüyorum," ifadelerini kullandı.

Editör: Halit Alptekin