Borsa İstanbul’dan art arda pay sırasının işleme kapatılması kararları gelmeye devam ediyor. Önceki haftalarda finansal raporlarının son gönderim tarihi itibarıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirmeyen iki şirketin pay sırasını geçici olarak işleme kapatan Borsa İstanbul A.Ş., yeni bir karar daha aldı. 24 Haziran günü seans açılışı öncesinde finansal raporlarını KAP'a göndermeyen iki şirketin daha pay sırasının geçici olarak işleme kapatılmasına karar verildi.

Kapatılan Şirketler

Yapılan açıklamada, Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) ve İZ Yatırım Holding A.Ş (IZINV) pay sırasının, finansal raporlarının son gönderim tarihi itibarıyla KAP'a iletilmemesi sebebiyle geçici olarak işleme kapatıldığı belirtildi. Bu karar, Borsa İstanbul A.Ş. tarafından seans açılışı öncesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

Açıklamanın Detayları

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) ve İZ Yatırım Holding A.Ş (IZINV) ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekilde:

  • SUWEN.E: Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. pay sırası, ilgili şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle KAP'a iletilmemesi sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.
  • IZINV.E: İZ Yatırım Holding A.Ş pay sırası, ilgili şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle KAP'a iletilmemesi sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.

Şirketlerin Durumu

Şirketlerin finansal raporlarını açıklaması veya SPK’dan ek süre alması durumunda pay sıralarının yeniden işleme açılması bekleniyor. Bu süreçte yatırımcıların dikkatli olması ve şirketlerin yapacakları açıklamaları takip etmeleri önem taşıyor.

Editör: Halit Alptekin