Kripto para borsası Binance'ın yerel tokeni BNB, 700 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Mayıs 2021'den bu yana en yüksek seviyesine ulaşan BNB, 716 dolara kadar yükseldi.

BNB'nin Piyasa Değeri ve İşlem Seviyesi

BNB, yazım itibarıyla 105 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 706 dolar seviyesinde işlem görüyor. BNB, Binance Zinciri ekosisteminin yerel tokenidir. Tokenin önceki en yüksek seviyesi Mayıs 2021'de kısa süreliğine 690 dolar civarında olmuştu.

Binance Launchpool ve BNB Rallisi

BNB'nin rallisi, Binance Launchpool'un popülaritesi ile desteklendi. Bu platform, kullanıcıların Binance'deki yeni token tekliflerine katılabilmeleri için BNB tutmalarını ve stake etmelerini gerektiriyor. Geçen ay Binance Launchpool, borsanın tokenı listeleyen ilk platform olduğunu iddia ettiği Notcoin’e desteğini duyurdu. Notcoin, Telegram’daki bir Web3 oyunundan kazanılabiliyor ve piyasaya sürülmesinden bu yana 2,2 milyar dolar değerinde piyasa değeri biriktirdi.

Bitcoin'in Yükselişi ve BNB'ye Etkisi

BNB'deki artış, Bitcoin'in günler sonra yeniden 70.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını takip etti. BTC, spot ETF girişlerinin artması ile beraber 71.100 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Editör: Halit Alptekin