MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazının ardından MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki anıt mezarını ziyaret etti. Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Cumhur İttifakı devam edecektir. Bizde çatlama olmaz. Biz ne kerpiciz ne toprağız, kaya gibi Cumhur İttifakıyız" dedi.

Türkeş'in Mezarı Başında Dua

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Türkeş'in kabrine karanfil bırakan ve bakır ibrikle su döken Bahçeli, ziyareti sonrası Türk siyasetinde kargaşa yaratmak isteyenlere sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti devleti ayaktadır, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yoluna devam etmektedir" diyerek Cumhur İttifakı'nın dört yıl daha süreceğini belirtti.

Yapısal Reformlar ve Demokratik Açılımlar

Bahçeli, önümüzdeki dönemde yapısal reformların gerçekleşeceği, demokratik açılımların ve kurumsal yapının gelişeceği bir süreç olacağını ifade etti. "Sayın Cumhurbaşkanı'nın kararlı tutumu, Cumhur İttifakı birleşenlerinin uyumlu çalışmaları, Türkiye'nin önemli meselelerinin çözümünde büyük bir program hayata geçirecektir. O bakımdan ümitliyiz, güvenliyiz" dedi.

Uluslararası Gelişmelere Dair Değerlendirmeler

MHP'nin uluslararası gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Bahçeli, Türkiye'nin dünya barışına katkı sağlamaya devam edeceğini vurguladı. "Emperyalist güçlere karşı olan mücadelede büyük bir başarı elde etmenin çabası içerisindeyiz" diyen Bahçeli, bayramın barış, dayanışma ve paylaşma temennilerini dile getirdi.

Ülkü Ocakları Ziyareti

Açıklamalarının ardından Bahçeli, beraberindekilerle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi'ni ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Halit Alptekin