Almanya’da bir devlet kuruluşunun borsalardan 200 milyon dolarlık Bitcoin almasının ardından kripto piyasası bugün toparlandı. Bitcoin ve Ether, olumlu piyasa hissiyatı ile değer kazandı.

Bitcoin ve Ether Değer Kazandı

Bitcoin, Türkiye saati ile 10:25 itibarıyla yüzde 1,92 artışla 57.309 dolardan işlem görüyordu. Ether de benzer şekilde toparlanma gösterdi. Dün, Almanya Federal Kriminal Polis Dairesi’ne ait bir adresten çeşitli adreslere 900 milyon dolardan fazla varlık gönderilmesi, işlemcileri korkuttu. Ancak, sonrasında gelen haberler piyasada olumlu bir etki yarattı.

Almanya'nın Varlık Alımları

Arkham verilerine göre, Almanya'nın Kraken, Coinbase ve Bitstamp’tan son 12 saat içinde 200 milyon dolardan fazla varlık alması, bu varlıkların borsalara gönderilmiş olmakla birlikte piyasaya ulaşmadığını gösterdi. Bu durum, piyasa hissiyatını olumlu etkiledi ve kripto para birimlerinde toparlanmaya neden oldu.

Piyasa Hissiyatı ve Gelecek Beklentileri

Bu alımlar, piyasa oyuncuları arasında güven tazeleyerek Bitcoin ve Ether'in değer kazanmasına yol açtı. Uzmanlar, Almanya'nın bu hamlesinin kripto para piyasasında kısa vadeli bir toparlanma sağlayabileceğini belirtiyor.

Editör: Halit Alptekin