Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Yunus Arıncı'nın Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanlığı görevi sona erdi. Arıncı, Takasbank Genel Müdürlüğüne atandı.

Sosyal Medya Açıklaması

Yunus Arıncı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 9 yıldır yürüttüğü DDK Başkanlığı görevini tamamlayarak Takasbank Genel Müdürlüğüne atandığını belirtti. Arıncı, "Bu süreçte bana destek olan çalışma arkadaşlarıma ve Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi sunarım." dedi.

Yunus Arıncı Kimdir?

Ordu'da 1975 yılında doğan Yunus Arıncı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Indiana Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan ve sosyoloji dalında da eğitim gören Arıncı, 1997 yılında Başbakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı kariyerinde müfettişlik ve başmüfettişlik yaptı. 2009 yılında Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına, 2015 yılında ise Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığına atandı. Arıncı, Borsa İstanbul yönetiminde de görev aldı. Bugün itibarıyla Takasbank Genel Müdürü olarak atanmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Arıncı, İngilizce bilmektedir.

Yeni Atama

Arıncı'nın yerine Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığına, Kurul üyesi Salih Tanrıkulu atandı.

Editör: Halit Alptekin