Vişne Madencilik Üretim San. ve Tic. A.Ş., madencilik sektöründe faaliyet gösteren önde gelen şirketlerden biri olarak, 2024 yılı içerisinde halka arz sürecini tamamlamayı planlıyor. Şirket, toplamda 17.000.000 lot sermaye artırımı yapacak ve büyük ortakların hisselerini kısmen satacak. Urla Makina San. ve Tic. A.Ş. 3.500.000 lot, Nejla Öztüre 857.507 lot, Ecmel Öztüre, Cem Öztüre, ve Can Öztüre her biri 794.472 lot, Murat San 70.000 lot ve Nezih Öztüre 189.077 lot hisse satışı gerçekleştirecek.

Fon Kullanım Amaçları ve Yatırım Hedefleri

Toplanacak olan fonlar, şirketin üretim kapasitesini artırma ve teknolojik altyapısını güçlendirme hedefleri doğrultusunda kullanılacak. Çelemli fabrikasında yeni bir hammadde hazırlama tesisi, hidrolik kireç karışım hattı kurulumu ve destek ekipmanları ile altyapının geliştirilmesi planlanıyor. Narlı fabrikasında ise kireç söndürme ve sarım tesisi, büyük çuval dolumu, paketleme ve ambalaj tesisi ile birlikte bir mikronize kireç öğütme hattı ve ilgili ekipmanların kurulumu gerçekleştirilecek.

Halka Arz Detayları ve Yatırımcı Bilgileri

Halka arzın yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcılara, ayrıca yurt dışı kurumsal yatırımcılara da tahsis edilmesi planlanıyor. Şirket, halka açıklık oranını %20,51 olarak belirlemiş durumda. Halka arz sonrasında, ihraççı ve ortaklar bir yıl süreyle satmama taahhüdünde bulunacak.

Altınay Savunma, borsada güçlü başlangıç yaptı! Altınay Savunma, borsada güçlü başlangıç yaptı!

Finansal Güçlendirme ve Piyasa İstikrarı

Vişne Madencilik, halka arz gelirlerinin %10'unu fiyat istikrarını sağlamak amacıyla ayıracak. Bu önlem, halka arz sonrası ilk 15 gün içinde hisse fiyatlarının oynaklığını minimize etmeyi amaçlıyor.

Editör: Halit Alptekin