Borsa İstanbul’da TTRAK koduyla işlem gören Türk Traktör’ün bilançosunu açıklaması üzerine aracı kurumlardan rapor geldi. Hedef fiyat ne kadar oldu? 

Borsa İstanbul’da işlem gören Türk Traktör (TTRAK), 2024'ün ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Yapı Kredi Yatırım, şirketin enflasyon muhasebesi (TMS29) etkisiyle birlikte 1Ç24'te 1,8 milyar TL net kar açıkladığını belirtti. Net kar marjı, geçen yılın aynı dönemine göre daha düşük kalırken, satış gelirleri yüzde 1 artarak 16,6 milyar TL'ye ulaştı.

Analist Yorumları ve Hedef Fiyat Güncellemeleri

Yapı Kredi Yatırım, Türk Traktör'ün sonuçlarını nötr olarak değerlendirdi. Şirketle yapılan görüşmelerin ardından model varsayımlarının gözden geçirileceği ve hedef fiyatın şimdilik “gözden geçiriliyor” olarak belirlendiği açıklandı.

Vakıf Yatırım, TTRAK’ın piyasa beklentisinin altında kalan net karına dikkat çekerek, piyasanın tepkisinin nötr olacağını belirtti. TTRAK için hisse başı hedef fiyatı 1250 TL’den 1380 TL’ye yükselten Vakıf Yatırım, kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” önerilerini sürdürdü.

TTRAK Hisse Performansı

20 Mayıs'ta kapanışını 1050 TL'den yapan TTRAK, bilanço sonrası 21 Mayıs'ta saat 13.30 itibarıyla yüzde 2,6 düşüşle 1028 TL'den işlem görmektedir. Hissede haftalık yüzde 6, aylık yüzde 12 ve yıllık yüzde 252 artış yaşandı.

Editör: Merve Öney