Futbolcu ve iş insanlarının dolandırıldığı suçlamasıyla başlatılan gizli fon davasında çerçeve genişliyor. Ünlü teknik direktör Fatih Terim, Seçil Erzan’ın eski çalışanı olduğu Denizbank’ı dava etti. Terim, fon dolandırıcılığı suçlamasıyla yargılanan Erzan için istenen hapis cezasının 285 yıla çıkarılması sonrası, Denizbank ile birlikte sorumlular hakkında maddi-manevi tazminat davası açtı.

Fatih Terim’in Hukuki Mücadelesi

Geçen yıl yüksek kârlı gizli fon davasında adı geçen ve sessiz kaldığı için eleştirilen 70 yaşındaki teknik direktör, hukuki süreci başlatarak sessizliğini bozdu. Terim’in avukatlarından yapılan açıklamada, ünlü teknik direktörün asılsız yorumlara maruz kaldığı belirtildi.

Avukatlardan Açıklama

Fatih Terim’in avukatları, kamuoyuna yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “Fatih Terim adına, Denizbank A.Ş. aleyhine, kişilik haklarına yönelik haksız saldırılar nedeniyle uğradığı manevi zararın tazmini için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemeleri nezdinde manevi tazminat davası açılmıştır.”

Denizbank ve Seçil Erzan

Seçil Erzan’ın eski çalışanı olduğu Denizbank’a yönelik açılan dava, bankanın bu süreçteki rolüyle ilgili önemli soruları gündeme getiriyor. Erzan, fon dolandırıcılığı suçlamasıyla yargılanırken, mağdur sayısının artması ve Terim’in de mağdurlar arasında yer alması, davanın önemini artırıyor.

Editör: Halit Alptekin