Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, valilerden mali disiplin ve ekonomik yönetim konularında destek beklediklerini ifade etti.

Şimşek, tasarruf tedbirlerine sıkı uyum, harcamaların etkin yönetimi, yerel kamu yatırımlarının dikkatli takibi, kayıt dışı ekonomiyle mücadele, sosyal yardımların doğru kullanımı ve deprem harcamaları konusunda halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Şimşek İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Valiler Toplantısı'na katılımından memnuniyetini belirtti.

Bakan Şimşek, kara para aklama, terörizmin finansmanı ve kayıt dışı ekonomiyle mücadeledeki destek ve özverili çalışmalar için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya başta olmak üzere tüm valilere ve bakanlık personeline teşekkürlerini iletti.

Şimşek, "Orta Vadeli Programımızın temel önceliklerinden biri olan mali disiplinin sağlanması yolunda valilerimizin rolü büyük önem taşıyor," diyerek, bu konularda atılacak adımların kamu maliyesi hedeflerine ulaşmada kritik olduğunu vurguladı.