Aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu 29 kişiyi "özel fon" adı altında dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski Denizbank şube müdürü Seçil Erzan, kanuna aykırı şekilde iş akdini sonlandırdığı ve tazminatını ödemediği iddiasıyla 23 yıl çalıştığı Denizbank A.Ş.’ye dava açmaya hazırlanıyor.

Futbol Dünyasından Ünlü İsimler Müşteki

Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve son olarak Fatih Terim'in de müşteki olarak yer aldığı davada, Erzan ve diğer 6 sanığın yargılanması İstanbul 41’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Erzan, Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor.

Kıdem ve İhbar Tazminatı Talebi

Hürriyet'in haberine göre; Seçil Erzan, 4857 sayılı İş Kanunu’ndaki süre ve usullere riayet edilmeden iş akdinin sonlandırıldığını ve 23 yıllık tazminat hakkının ödenmediğini belirterek Denizbank’a dava açıyor. Erzan, avukatı Bülent Aybirdi aracılığıyla Çağlayan’daki Arabuluculuk Merkezi’ne başvurarak, 25 Ekim 2000 ile 10 Nisan 2023 tarihleri arasındaki kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmesini talep etti.

Arabuluculuk Başvurusu

Avukat Bülent Aybirdi, müvekkilinin Denizbank tarafından kurulan tertip ile tutuklatıldığını belirterek, arabuluculuk başvurusunda iki tarafın ortak arabulucuda anlaşmaları halinde başvurularının işleme konulmasını talep etti.

Editör: Halit Alptekin