Rusya'da Deutsche Bank ve Commerzbank'ın varlıkları donduruldu Rusya'da Deutsche Bank ve Commerzbank'ın varlıkları donduruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki “Vakıf Haftası 100. Yıla Özel 201 Eser Toplu Açılış Töreni”nde yaptığı konuşmada, İsrail yönetimini diplomatik ve ticari baskılarla ateşkese zorlama stratejisinin devam ettiğini belirtti.

Erdoğan'ın açıklamalarına göre, Türkiye son 21 yılda ülke içinde ve gönül coğrafyasında bulunan 5 bin 500'e yakın ecdad yadigarı eseri restore ederek yeniden hayata kazandırdı. Bu çabaların özellikle Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından başarıyla yürütüldüğü vurgulandı.

Gazze'ye En Fazla Yardım Gönderen Türkiye

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün, 7 Ekim'den bu yana soykırıma uğrayan Gazzeli kardeşlere yardım eli uzattığı ve toplamda 3 bin ton insani yardımı Gazze'ye ulaştırdığı ifade edildi. Bu çabalarla Türkiye'nin, Gazze'ye en fazla yardım gönderen ülkelerden biri haline geldiği belirtildi.

Erdoğan, İsrail'in soykırım davasına müdahil olma kararı aldıklarını ve bu yönde diplomatik ve ticari önlemleri artırdıklarını dile getirdi. İhracat ve ithalat işlemlerinin durdurulması ve ihracat kısıtlamalarının genişletilmesi gibi adımların atıldığı ifade edildi.

''Kamu Malına Zarar Topluma İhanet''

Ayrıca vakıfların toplumun huzur ve güvenliğinin teminatı olduğunu vurgulayan Erdoğan, kamu malına zarar vermenin ihanetle eşdeğer olduğunu belirtti.

Sözlerine, kamu görevlilerinin millete hizmet etme sorumluluğunu hatırlatarak, kamu hizmetlerinin kusursuz sunulması için her türlü tedbirin alınacağını ve bürokratik atalete müsaade edilmeyeceğini vurgulayarak devam etti.

Editör: Merve Öney