Yatırımcılar, yakın zaman önce faiz indirimleri konusundaki umutlarını büyük ölçüde azalttı. Wall Street'teki hisse senetleri bu gelişmelerin ardından düşüşünü sürdürdü ve Nisan ayındaki satışlar daha da derinleşti. S&P 500 endeksi yüzde 0,6 oranında düşerek üst üste dördüncü kez ekside kapandı. Bu, 2024'ün başından bu yana yaşanan en uzun düşüş serisi olarak kaydedildi.

Endekslerdeki Düşüş Sürüyor

Teknik analizde "Al Sinyali" veren hisseler Teknik analizde "Al Sinyali" veren hisseler

Nasdaq Bileşik Endeksi de yüzde 1,1 oranında değer kaybederken, Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 0,1, yani 46 puan geriledi. Son işlemler, endekslerdeki istikrarsızlığı ve yatırımcıların temkinli davranışlarını gözler önüne serdi. S&P 500, üst üste üçüncü seansta, işlemlerin başında yükseliş göstermesine rağmen günü düşüşle tamamladı. 2022'den bu yana bu tür geri dönüşlerle dolu günlerin en uzun serisini yaşamış oldu.

Yatırım Uzmanından Yorumlar

BNY Mellon Wealth Management'ın baş yatırım yetkilisi Sinead Colton Grant, yıl içinde iki faiz indirimi beklentileri olduğunu belirtti.  Grant, yıl başında piyasaların sahip olduğu beklentilerin çok farklı olduğunu vurguladı. 

Editör: Halit Alptekin