Fenerbahçe, gelecek sezon için Portekizli teknik direktörle anlaşma hazırlığındayken, aynı hocaya Amazon da Şampiyonlar Ligi yorumculuğu için talip oldu.

Jose Mourinho ve Amazon Görüşmeleri

Jose Mourinho, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi canlı yayınlarında yer almak üzere Amazon ile görüşme halinde. Yayın devi, gelecek üç yıl boyunca 17 Şampiyonlar Ligi maçının canlı yayın haklarını satın aldı ve her turda ilk tercih edilen maçı yayımlama hakkına sahip oldu. Mourinho'nun, yeni yorumcu ekibine katılması hedefleniyor.

Mourinho'nun Kararı ve Fenerbahçe İhtimali

Amazon'un teklifi ile ilgilenen Mourinho'nun nihai kararı, başka bir teknik direktörlük teklifi alıp almamasına bağlı olacak. Geçen ocakta Roma'dan ayrılan Mourinho, Suudi Profesyonel Ligi kulüplerinden gelenler dışında ciddi iş teklifleri almadı.

Amazon'un Şampiyonlar Ligi Yayın Hakları

Amazon, eylülden itibaren yeni bir formata kavuşacak Şampiyonlar Ligi'nde salı gecesi oynanacak tüm maçlardan hangisinin yayımlanacağı tercihini elinde bulunduracak. Manchester City, Liverpool ve Arsenal, düzenli ekran süresi alacak kulüpler arasında olacak. TNT Sports, geriye kalan 187 maçın haklarını elinde tutmaya devam edecek.

Amazon'un Yayın Stratejisi ve Mourinho'nun Rolü

Amazon, 2019'dan bu yana her sezon 20 Premier Lig maçını yayımlıyor ve bu yayınlarda Thierry Henry, Alan Shearer ve Michael Owen gibi isimler yer alıyor. Ancak bu sözleşme gelecek sezon sonunda sona eriyor. Mourinho'nun kadroya katılması, Amazon'un yayınlarına daha fazla cazibe katacaktır. Gabby Logan'ın, Amazon'un Şampiyonlar Ligi yayınlarını sunması muhtemel.

Editör: Halit Alptekin